Stäng

Kontakta Alega

 

I över 35 år har vi jobbat aktivt emot vårt mål att ta fram nytänkande, kreativa och spännande läromedel för undervisning i matematik, data och naturvetenskap med Din nyfikenhet som motivation. Sedan starten 1980 har vi samlat på oss ett stort utbud av produkter, utförligt presenterade i vår katalog.

Alega är sedan mars 2016 en del av Astro Sweden AB.

Du är välkommen att kika runt i vår webshop och hör av dig om du har frågor, funderingar eller idéer. Du når oss enklast via telefon eller mail.

 

Astro Sweden AB
Axvallagatan 16
532 37 Skara

Org.Nr. 556763-6476

tel: 0511-10411
mail: alega@alega.se

 

Öppettider:

Måndag - Fredag 8.00 - 16.30

 

Caroline Palmer
Ekonomi

Niclas Ohlsson Gunnar Sporrong Linda Pettersson Andreas Esbjörnsson (VD/CEO)
caroline@alega.se niclas@alega.se gunnar@alega.se linda@alega.se andreas@alega.se
0511-10411 0511-10411 0511-798103 0511-10411 0511-798107

Din kundvagn

Kundvagnen är tom
0 artiklar 0 kr
Till kassan